HOŞGELDİNİZ! 200TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ.

İki İplik Kumaş İle Spor Giyim Şıklığı

İki İplik Kumaş

İki iplik kumaş, numara olarak birbirinden farklı olan zemin ve astar ipliğiyle elde edilen bir kumaştır. Kullanılan astar ipliğinin zemin ipliğine göre en az iki kat kalın olması gerekmektedir. Kalın yapıda olan astar ipliği, şardonlanmaya müsait hacimli kumaş çeşitlerindendir. Astar örgü olarak da bilinen bu kumaş türü, tek plakalı örme makinelerde iğne ve kilit tekniğiyle üretilmektedir. Diğer tek katlı örme kumaşlara göre gramajı daha yüksek kumaşlardır.

Ön ve arka yüzeyleri birbirinden farklı olan bu kumaşlar, her iki yüzeyin farklı renkte olmasını sağlamaktadır. Normalde esneme oranı yok denecek kadar az olan iki iplik kumaşlar, üretiminde likra eklenildiği takdirde elastik bir yapı kazanır. Aynı zamanda leke tutan bir kumaş olduğu için de özenle kullanılması gerekmektedir. Pamuk ipliklerle üretilen doğa dostu bu kumaş, cildi havalandıran yapısı sayesinde sağlıklı kumaşlar arasında yerini alıyor. Kalın dokuya sahip iki iplik kumaşlar, çoğunlukla mevsim geçişlerindekullanılan giysilerin üretiminde tercih edilir.

İki İplik Kumaş ile Spor Giyim Şıklığı

Genelde giyim ve ev tekstilinde kullanılan iki iplik kumaşlar, likralı ve şardonlu olarak da üretilebilir. Bu kumaştan yapılan tasarımlar bahar aylarının vazgeçilmez parçası haline gelmektedir. Birbirinden çeşit ürünlerin yapımında kullanılan iki iplik örme kumaşlar, spor giyimi alanı için iyi bir tercihtir. Eşofman, sweat, alt üst takımlar ve hırka gibi birçok ürünün üretiminde kullanılmaktadır. Şu ankullanımı oldukça yaygın pantolon gibi eşofmanlarda iki iplik kumaşlarla üretilen trend ürünlerdendir.

Dünya genelinde giysi çeşitliliğinin artması nedeniyle örme kumaşların da birçok renk ve özellikte üretilmesi sağlanmıştır. İki iplik kumaşların likralı olarak üretilen çeşitleri, genelde giyim alanında kullanılmaktadır. Likranın verdiği elastik yapısı sebebiyle rahat olan bu kumaşlar, günlük ve spor giyiminde tercih edilir. Doğal bir kumaş olduğu için bebek giyiminde ve gecelik giyiminde kullanılır. Ayrıca son yıllarda mevsimlik dış giyim ürünlerinin üretiminde de kullanılmaya başlanmıştır. Şardonlu iki iplik kumaşlar ise pelüş oyuncaklar ve battaniye yapımında en iyi tercihtir. Son zamanlarda da çeşitli üretimleri yapılan bu kumaşların, uzun bir süre de modası geçmeyecek gibi görünüyor.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Çeşitli Konular

%100 Güvenli Alışveriş

Kaliteli Penyeler

Uygun Ödeme Seçenekleri

Hızlı Gönderi