HOŞGELDİNİZ! 200TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ.

Korona Döneminde Evde Maske Üretimi

Korona Döneminde Evde Maske Üretimi

2019 yılının son aylarında ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hastalığı, insanların gündelik yaşam alışkanlıklarında birtakım değişikliklerin meydana gelmesine neden oldu. Özellikle virüsün patlama noktalarına ulaştığı ilk dönemlerde ilan edilen sokağa çıkma yasakları nedeniyle evlerinde kalan insanlar, zaman geçirebilmek ve eğlenebilmek adına çok farklı yöntemlere başvurdu. Evde penye kumaş kullanarak maske üretimi yapmaya olan yönelim de bu süreçte önemli boyutlara ulaştı. Salgının ilk döneminde yaşanan maske sıkıntısına karşı kendi ürettiği maskeyi kullanmak, insanlar açısından hem eğlenceli zaman geçirmeye yarayan bir aktivite hem de sağlıklarını korumak için alınan bir tedbir rolü oynadı. Kendi maskesini üretebilmek için uzun zamandır çalıştırmadığı dikiş makinesini çalıştıran ve dikiş öğrenmek için internetten videolar öğrenmeye çalışan insanların sayısında büyük bir artış yaşandı.

Penye Kumaş ile Üretilen Maskelerin Avantajları

Koronavirüs salgını esnasında ortaya çıkan maske ihtiyacını kendi imkanları ile karşılamak isteyen kişiler, penye kumaş ile kendi dikiş makinelerinde maske üretimi yaptılar. Doğal malzeme kullanılarak üretilen penye kumaşlardan üretilen maskeler, ucuz kullan at maskelere oranla daha yüksek koruma sağlıyor. Esnek bir yapıya neden olması nedeni ile penye kumaştan üretilen maskelerin yüzü sıkma ya da iz bırakma gibi bir ihtimali yoktur. Penye maskelerin lastikleri için de yumuşak bir malzeme kullanıldığı zaman son derece konforlu maskeler elde etmek mümkündür. Penye kumaştan üretilen maskelerin bir diğer özelliği de terleme yapmamasıdır. Terleme sorunu, ağzında maske varken yürüyen ya da günlük hayatını devam ettiren insanların en sık karşılaştığı sorunlar arasındadır. Penye kumaş ürünlerde terleme olmamasından dolayı gün boyu kuru bir şekilde maske kullanma olanağı vardır. Bu kumaşın sağladığı bir diğer avantaj da üzerinde dikiş işleminin kolay bir şekilde yapılabilmesidir. Evde kullanılan dikiş makinelerinde penye kumaşlar toplanma ya da büzüşme olmadan kolaylıkla dikilebilirler.    

Evde Maske Üretimi İçin Ne Gerekli

Tüm dünyada açıklanan veriler incelendiği zaman, virüsün uzun bir süre daha insanların yaşamında yer almaya devam edeceği görülüyor. Bu yüzden de evde zaman geçirmek ve aynı zamanda virüsten korunmak için tedbir geliştirmek için maske üretimi cazip bir fikir olarak yerini koruyor. Ancak daha önce bu işi yapmamış olan kişiler hangi kumaş ile bu işin yapılabileceğini ve başka hangi malzemelere ihtiyaç duyulduğunu merak ediyor. Maske üretiminde en çok tercih edilen kumaşlar, penye kumaşlardır. Bunun yanında ince ama sıkı olmayan bir lastik de maske yapmak için gerekli olan eşyalar arasında yer alıyor. Penye kumaş almak için evden çıkmak gibi bir zorunluluk da internetin sağlamış olduğu olanaklar sayesinde ortadan kalkıyor. Dilerseniz  web sitemiz üzerinden farklı renk ve desenlere sahip penye kumaşlar arasından seçim yapabilir ve sipariş oluşturabilirsiniz.

 

Desenli Penye Kumaşlar ile Çocuklar İçin Eğlenme Şansı

Penye kumaş ürünlerinin çocuklar için üretilmiş olan ve çocukların sevgilisi süper kahramanlar ya da desenlerle dolu türleri de var. Normal maskeler yüzlerine çok büyük geldiği için takamayan çocukları, rengarenk penye kumaşlardan üretilen maskeler ile daha iyi bir şekilde korumak mümkün. Ayrıca bu maskeleri üretirken çocukları da işe dahil etmek ve birlikte eğlenerek maske üretimi yapmak da son derece iyi bir fikir. Bu okuldan ve arkadaş çevresinden virüs nedeni ile uzak kalan çocuklar açısından aynı zamanda bir terapi rolü görecektir.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Çeşitli Konular

%100 Güvenli Alışveriş

Kaliteli Penyeler

Uygun Ödeme Seçenekleri

Hızlı Gönderi