HOŞGELDİNİZ! 200TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ.

Korona Günlerinde Çocuklarla Kaliteli Zaman Geçirebilmek

Çocuklar yeni bir hayatı çevresindeki yetişkinleri modelleyerek inşa ederler.Şüphesiz ebeveynleri olarak onlar için yegane örnek , okulların kapandığı , yüz yüze eğitime ara verildiği bu günlerde anne babaları olarak sizlersiniz.Ülkede hatta tüm dünyada yaşanan bu stresli atmosferi mümkün olduğunca ev ortamından uzak tutmalı ve çocuğunuzun  bu süreçten psikolojik açıdan etkilenmesini en aza indirmek için evde keyifli vakit geçirmenin yollarını bulmak zorundayız.Fakat burada önemli olan unsurun, çocuğunuzla aranızdaki ilişkinin süresinden çok, niteliğinin olduğu unutmayın. Bir başka ifadeyle, çocuğunuzla aynı ortamda birlikte olmaktan ziyade, nasıl vakit geçirdiğiniz, onun özellikle duygusal, sosyal gelişimlerinin desteklenmesi açısından çok daha önemlidir.Bu nedenle verimli ve kaliteli vakit geçirmek, çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayacak, eğitici, eğlendirici, sorumluluk almasını destekleyen , karşılıklı  işbirliğine dayalı faaliyetler demektir. Pandemi dolayısıyla evde kalmak zorunda olduğumuz şu günlerde, hem yaşadığımız virüs gerçeğinin stresiyle mücadele etmek hem de çocuklarımızla kaliteli vakit geçirebilmek adına www.pixkumas.com olarak sizlere öneriler hazırladık.

- Birlikte Penye Kumaştan Sevimli Maskeler Üretin

Maske konusunda çekingen davranan çocuklarınıza   sık sık maskesini takmasını hatırlatmak yerine onları birlikte hazırlayın.Böylece maskeyi kendi eşyası olarak benimseyecek ve kullanımı kolaylaşacaktır.Bu işlemi eğlenceli hale getirmek için  www.pixkumas.com  'dan  sevdiği film çizgifilim karakteri baskılı, hayvan resimli,renkli çeşitli bir çok penye kumaşa ulaşabilirsiniz. Sipariş verirken çocuğunuzun beğendiği  kumaşı  seçmesine izin verin. Birlikte iş birliği içinde dikin. Dikerken kumaşın ucundan tutmak  ipi uzatmak gibi  küçük yardımlarda bulunmasını sağlayın.Bu sayede kendi diktiği ve seçtiği yüzüne uygun rahat ve sevimli maskesini takmak çok daha kolay ve eğlenceli olacak.

- Artan Penye Kumaşlardan Bandana ve Tokalar Dikebilirsiniz

Kenarda köşede kalmış parça penye kumaşlardan  bandana ve toka dikmek onları değerlendirmek için en iyi seçim olacaktır. Hem kız hem de erkek çocuklarınıza uygun, çeşitli modellerde toka ve bandanalar dikebilirsiniz.Birlikte evde kolayca yapacağınız bu aktivitede  çocuklarınıza küçük sorumluluklar vererek mesuliyet duygusunu gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Böylece satın almak yerine üretmenin ne kadar keyifli olduğunun farkına varacak ve eşyalarına zarar vermemeyi öğrenecektir.Üstelik www.pixkumas.com  'da bandana ve toka dikmek için eğlenceli  ve renkli bir çok çeşit penye kumaş mevcut.

- Pandemi ve Virüs Gerçeği Hakkında Sohbetler Edin

Temizlik ve hijyen kuralları ile  ilgili bilgi verebilirsiniz. Günde birkaç kez, en az 20 saniye süreyle ellerini yıkamasına teşvik edebilirsiniz. Ellerini yıkarken şarkı söylemek, sayı saymak gibi aktivitelerle  bu işlemi eğlenceli  hale getirebilirsiniz. Hapşırıkları kol içi ile kapatmak , öksürük ve hapşırığı olan kişilere fazla yaklaşmamak, sağlıklı beslenmek, vaktinde  uyumak, başkasının çatal,  bardak , havlu gibi kişisel eşyalarını kullanmamak, bu  tarz önlemlerle virüsten korunabileceğini  böylece kendisini ve sevdiklerini güvende tutabileceğini anlatabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Çeşitli Konular

%100 Güvenli Alışveriş

Kaliteli Penyeler

Uygun Ödeme Seçenekleri

Hızlı Gönderi