HOŞGELDİNİZ! 200TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ.

Ribana Kumaş Nedir Ve Nerelerde Kullanılır?


Ribana Kumaş

Tekstil alanında çokça kullanılan ribana kumaş, esnek yapısı sayesinde rahatlığı sevenler için vazgeçilmez bir parçadır. Örgü tekniğinden dolayı elastik özelliğe sahip bu kumaş, birçok alanda kullanılabilmektedir.

Ribana Kumaş Nedir?

Ribana kumaş, genelde giyim tekstilinde kullanılan iki ters ve iki düz ilmekle elde edilen bir kumaş çeşididir. Örgü tekniği sayesinde kenarlarda kıvrılma yapmayacağı için tasarımı kolay olan bir malzemedir. Kendine özgü dikiş tekniğinden dolayı el değmeden çelik makineler tarafından özenle hazırlanmaktadır. Kumaş yapımında kullanılan ip, pamuk liflerinden yapıldığı için doğal kumaş özelliği taşımaktadır. Hem yapım aşamasında hem de içeriğinde herhangi bir kimyasal madde bulunmayan ribana kumaş, rahatça yıkanıp ütülenebilmektedir. Aynı zamanda renklendirme ve dikilme işlemleri de kumaş üzerinde rahatça uygulanabilir. Her iki tarafı da aynı olduğu için çok yönlü kullanabileceğiniz kumaş, elastik yapısı sayesinde uzun süre sağlamlığını koruyabilmektedir. Dünya genelinde de kullanımı oldukça yaygın olan ribana kumaş, maliyet açısından da diğer kumaş türlerine göre daha düşüktür.

Ribana Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Çoğunlukla giyim tekstilinde kullanılan ribana kumaş, esnek yapısı sayesinde spor giyiminde daha fazla tercih edilir. Cildin hava almasını sağlayan esnek yapısı ve yumuşak dokusu sayesinde iç giyim ve çocuk giyimi alanında en çok kullanılan bir kumaş türüdür. T-shirtlerin etek kısmında, yakalarda, kollarda ve manşetler gibi geniş bir kullanım alanına sahiptir. Aynı zamanda çift kat özelliğinden dolayı hijyenik yapıda olan ribana kumaş, tıbbı malzemeler arasında da yerini almaktadır. Giyim tekstilinde, elbiseden tutun çoraba kadar aklınıza gelebilecek her alanda kullanılabilen kurtarıcı bir kumaştır. Ribana kumaş, her ne kadar giyim tekstili ve tıbbi malzemeler arasında kullanılsa da ev tekstilinde tercih edilen bir kumaş değildir. Kumaşın ince yapısı nedeniyle özellikle koltuk ve perde gibi ürünlerde tasarımı mümkün olmayan bir kumaş türüdür. Homojen bir yapıya sahip olan ribana kumaşın,likra ve riban triko olarak iki çeşidi vardır. Dayanıklılığı sayesinde uzun süre kullanılan ve yıkaması da oldukça kolay olan eşsiz bir kumaştır. Çok kullanışlı olan bu kumaşı bizim kalitemizle deneyimlemeye ne dersiniz? Kalitesiyle imzasını atan kumaşlarımızdan biri olan ribana kumaşımızı siz de kendi tasarımlarınız için kullanabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Çeşitli Konular

%100 Güvenli Alışveriş

Kaliteli Penyeler

Uygun Ödeme Seçenekleri

Hızlı Gönderi