HOŞGELDİNİZ! 750TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ.

Süprem Kumaş ve Basic Şıklık

Süprem Kumaş

Bir diğer adıyla jarse olan süprem kumaş, çoğunlukla pamuktan yapılsa da sentetik lif, yün ve ipekten de yapılabilen bir kumaş türüdür. Riban kumaş kadar esnekliği olmayan bu kumaş, içeriğine likra eklendiğinde elastik bir yapıya dönüşür. Yapım aşamasında elde edilen kumaşın içeriğindeki malzemeler yoğunluğuna göre ister dökümlü ister esneyen likralı bir kumaş haline getirilebilir.

Süprem Kumaş ve Basic Şıklık

Giyim tekstilinde çok fazla alanda kullanılan süprem kumaş, genelde spor giyiminde tercih edilmektedir. T-shirt, elbise, iç giyim, çorap, tayt ve spor formaları gibi ürünlerde sıkça kullanılır. Giyim tekstilinde kullanıldığı kadar ev tekstili ve medikal ürünlerde de kullanılan bir malzemedir.

Geniş bir renk yelpazesine sahip olan bu kumaşın, desenli ve jakarlı modelleri de mevcuttur. Cildi hava aldıran özelliği sayesinde özellikle iç çamaşırı ürünlerinde en çok tercih edilen bir kumaş türüdür. Aynı zamanda sağlık değeri yüksek olan bu kumaş, içeriğinde bulunan pamuğun verdiği güvenle de hafif hissedeceğiniz bir dokuya sahip. Kolayca kırışmayan ve kırıştığında da kolayca ütülenebilen süprem kumaş, kullanım açısından oldukça rahat bir kumaş çeşididir. Pamuktan üretildiği için ilk yıkamada çekme yapabilir ancak bir sonraki yıkamalarınızda tekrarlanmayacaktır. Ayrıca yıkaması ve bakımı da rahat olan bu kumaş, doğa dostu olarak bilinen zararsız kumaşlardan biri olarak bilinmektedir. İstenilen şekli kolayca verebileceğiniz süprem, tasarım ürünlerinizde de kullanabileceğiniz iyi bir tercihtir. 

Basic kumaş olarak da adlandırılan süprem kumaş, giyim tekstilinde oldukça popüler kumaş çeşitleri arasında yerini almaktadır. Kullanım çeşitliliği epey fazla olan süprem kumaş, temel giyim ürünlerinin hemen hemen çoğunda tercih edilmektedir. Dünya genelinde oldukça yaygın olan bu kumaş hem düşük maliyette hem de geniş bir kullanım alanına sahip bir kumaş çeşididir. Sıcak ve soğuk su fark etmeksizin yıkanabilir ve deformasyona en az şekilde uğrayan uzun ömürlü kumaşlardandır.

Kaban, ceket ve pantolon gibi ürünlerde de kullanılan bu kumaş, birçok alanda iyi bir seçenek olan ideal bir yapıya sahiptir. Konforlu ve zarif olması nedeniyle elde edilen ürünlere şıklık katan muhteşem bir kumaştır. Pamuk ve sentetiğin uyumuyla bir araya gelmesiyle üretilen süprem kumaş, herkesin gardıroplarında yerini almış modası geçmeyen özel kumaşlardan biridir.Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Çeşitli Konular

%100 Güvenli Alışveriş

Kaliteli Penyeler

Uygun Ödeme Seçenekleri

Hızlı Gönderi