HOŞGELDİNİZ! 200TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ.

Üç İplik Kumaş İle Sağlıklı Sıcaklık

Üç İplik Kumaş

Üç iplik kumaş, iki iplik kumaşa göre farklı bir şekilde zemin ve astar ipliğine ek olarak bağlama ipliğin katılımıyla üretilir. Birbirinden farklı iplerle kullanılan üç iplik, birinci iple zemin örgü, ikinci iple yüzey oluşturma, üçüncü iple ise elde edilen örgünün daha dayanıklı olması sağlanır. Ayrıca bu işlem, astar ipliğinin kumaş yüzeyinin ön kısmında görünmesini de önler.

Diğer örme kumaşlara göre daha ağır ve gramajlı yapıdadır. Üç iplik gibi örgü kumaşların en önemli özelliği de kalın ipliğin yüzeyde daha az görünmesini sağlayan örme şeklidir. Bir diğer özelliği ise kumaşın her iki tarafının farklı renkte görünmesidir. Üç iplik kumaşların ön yüzü düz ve arka yüzü atlamalıdır. Her türlü ipten üretilebilen bu kumaş, çoğunlukla pamuk ve polyester karışımlı ipliklerden üretilmektedir.

Üç İplik Kumaş ile Sağlıklı Sıcaklık

Genelde giyim ve ev tekstilinde tercih edilen üç iplik kumaşlar, kalın penye olarak da adlandırılmaktadır. Giyim alanında modası asla geçmeyen bu örme kumaşlar, en çok eşofman ve sweatshitrlerin üretiminde kullanılır. Örme yapısından kaynaklı kalın ve rahat bir dokuya sahip olan kumaş türüdür. Üç iplik kumaşlar, ısıyı hapsetme yapısından dolayı sıcak tutma konusunda da büyük bir önem taşır. Bu yüzden üç iplikle üretilen ürünler, kış ve sonbahar aylarının vazgeçilmez birer parçası haline gelmektedir. Aynı zamanda ev tekstlinde de yerini alan üç iplik kumaşlar, çoğunlukla masa örtülerinin üretiminde kullanılır.

Astarlı örgü kumaş olarak da bilinen bu örme kumaşın, likra oranı çok düşük olduğundan elastik yapıda değildir. Aksine esneme yapmaz ve farklı kumaşlara göre daha az deformasyona uğrar. Üç iplik kumaşlar, şardonsuz ya da kumaşın iç yüzeyi şardonlamış(tüylendirme işlemi) şekilde de üretilebilir. En güzel örnekle anlatacak olursak içinizi ısıtan puf puf hissiyle verdiği rahatlığı söyleyebiliriz. Dünya genelinde kullanımı yaygın olan bu kumaş türü, satın aldığımız çoğu spor giyimi ürünlerinde duyduğumuz bir terimdir. Sizin de istediğiniz tasarımları yapabileceğiniz üç iplik kumaşları birçok renk seçeneğiyle pixkumaş kalitesiyle deneyebileceğinizi de ayrıca belirtmek isteriz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Çeşitli Konular

%100 Güvenli Alışveriş

Kaliteli Penyeler

Uygun Ödeme Seçenekleri

Hızlı Gönderi